StartOferta › Pozycjonowanie

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron to najlepsza forma promocji stron internetowych, która zwiększy liczbę odwiedzin państwa strony internetowej i zyski firmy.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron polega na uzyskaniu wysokich pozycji w wyszukiwarkach dla poszukiwanych słów lub fraz, które są np. związane z profilem działalności firmy, sprzedawanymi produktami i usługami.

Pozycjonowanie jest świadomym działaniem, mającym na celu takie przedstawienie serwisu internetowego wyszukiwarce aby uznała go za wartościowy i wyniosła na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Po wpisaniu w wyszukiwarkach internetowych, słów związanych z państwa działalnością, wasza strona znajdzie się w czołówce wyników wyszukiwania.

Pozycjonowanie jest efektem działań promocyjnych państwa serwisu w internecie, to coś więcej niż osiąganie pozycji, to ogólne zaistnienie serwisu, postrzeganie i marka firmy w sieci.

Logotypy wyszukiwarek stron internetowych

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

Codziennie miliony osób korzystają z wyszukiwarek internetowych, takich jak Google w poszukiwaniu interesujących ich informacji, o najróżniejszych produktach i usługach. Internauci szukają określonych produktów i usług, rzadziej konkretnej marki czy firmy. Przeglądają przy tym jedynie kilka pierwszych stron WWW uzyskanych w wynikach wyszukiwania. Dlatego ważne jest by państwa serwis internetowy był w nich na jak najwyższej pozycji.

Tylko odpowiednio wysoka pozycja w rankingu najważniejszych wyszukiwarek daje gwarancję odwiedzalności serwisu internetowego i tego, że to właśnie do państwa trafi potencjalny Klient.

Przykładowo, jeśli firma zajmuje się produkcją schodów w Opolu, to potencjalni klienci będą szukali wyrażeń związanych z branżą, takich jak: schody Opole, producent schodów Opole, a nie nazwy konkretnej firmy. Występowanie państwa firmy w wynikach wyszukiwania, dla tych fraz kluczowych zagwarantuje napływ nowych klientów i zamówień.

Co robi z pozycjonowania skuteczną formę reklamy firmy w internecie?

 • Zasięg - samo Google przejmuje ponad 87% zapytań jakie występują w internecie w Polsce. Na świecie, oznacza to ponad 1.5 miliarda zapytań miesięcznie.
 • Wykorzystanie - z wyszukiwarek korzysta codziennie ponad 70% internautów. Oznacza to, że użytkownicy korzystając z internetu, nie tylko odwiedzają znane im serwisy, lecz szukają nowych. Wiedzą czego szukają, ale nie mają ugruntowanych miejsc o których wiedzą, że tam to znajdą. Przyczyną dużego wykorzystania wyszukiwarek jest także chęć porównania konkurencji i znalezienia najkorzystniejszej dla siebie oferty.
 • Wiarygodność i zaufanie - 68% użytkowników wyszukiwarek jest przekonanych, że są one rzetelnym i bezstronnym źródłem informacji. Pozycjonowanie stron staje się formą reklamy niejawnej. Klient uważa, że wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania jest nagrodą, jaką daje wyszukiwarka, dobremu serwisowi internetowemu. Nie jest świadomy, że może to być wynikiem pozycjonowania.
 • Reklama niejawna - pozycjonowanie, dzięki wykorzystaniu zaufania szukających do wyników wyszukiwania największych wyszukiwarek stanowi formę reklamy niejawnej. Medium, w którym się reklamujemy jest wyszukiwarka. Ta forma promocji posiada ogromne oddziaływanie na użytkownika, nieporównywalnie większe od reklam kontekstowych czy płatnych linków sponsorowanych.
 • Aktywność - to potencjalny klient wykonuje pierwszy krok, on czegoś szuka, nie atakujemy go nachalną reklamą banerową, nie proponujemy nic czego nie chce mieć. Przeciwnie, on chce coś mieć i szuka kogoś, kto może mu to dostarczyć. Nie musimy przekonywać klienta do podjęcia decyzji o zakupie, tego wyboru dokonał wcześniej. Państwa zadaniem jest tylko przekonanie go do dokonania zakupów towarów i usług w waszej firmie.

Korzyści z pozycjonowania

Dzięki pozycjonowaniu, otrzymują państwo przede wszystkim:

 • czołowe pozycje w wynikach wyszukiwania - państwa strona znajdzie się w czołówce wyników wyszukiwania, gdy internauci będą szukać państwa produktów i usług,
 • wzrost odwiedzalności państwa strony - wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych gwarantują wzrost ilości odwiedzin strony internetowej, a co za tym idzie możliwość zaprezentowania państwa oferty większej liczbie osób,
 • możliwość dotarcia do potencjalnych klientów - obecność państwa strony na wysokich pozycjach, pod słowami kluczowymi związanymi z działalnością państwa firmy sprawi, że na stronę trafią osoby, które rzeczywiście szukają państwa usług i produktów,
 • wzrost sprzedaży towarów i usług – internauci przychodzący z wyszukiwarki szukają towarów i usług, które świadczy państwa, nie zdarza się aby tak zdecydowany klient nie wpływał znacząco na wzrost liczby zamówień,
 • dodatkową promocję marki – jest ona wynikiem zaufania internauty do wyszukiwarki. Firma, której strona pojawia się wyżej w wynikach wyszukiwania od serwisów konkurencji, jest postrzegana przez internautów jako lepsza i staje się rozpoznawalna przez coraz większą ilość potencjalnych klientów.

Co wchodzi w skład usługi?

W ramach usługi pozycjonowania:

 • będziemy monitorować pozycję państwa strony,
 • będziemy analizować strony internetowe państwa konkurentów pod kątem pozycjonowania, aby proponować państwu rozwiązania zwiększające waszą konkurencyjność,
 • będziemy reagować na działania waszej konkurencji,
 • co pewien czas dokonamy analizy efektów ruchu w serwisie i wspólnie z państwem, również na podstawie waszych informacji o klientach przychodzących z internetu, podejmiemy decyzje o dalszych krokach w pozycjonowaniu serwisu,
 • zaproponujemy i doradzimy optymalne frazy kluczowe do pozycjonowania, szczególnie poszukiwane przez internautów,
 • w razie konieczności - dokonamy odpowiednich modyfikacji państwa strony internetowej,
 • zoptymalizujemy państwa strony internetowe pod kątem SEO i wysokich pozycji w wyszukiwarce,
 • zapewnimy stałą opiekę i dążenie do najwyższych pozycjami państwa strony.

Składając ofertę, zawsze wstępnie proponujemy klientowi frazy wytypowane przez nas jako atrakcyjne, na podstawie ich częstości poszukiwania w wyszukiwarkach.

Formy pozycjonowania i rodzaje rozliczeń

Proponujemy dwie formy pozycjonowania: ścisłe na frazy oraz szerokie.

Pozycjonowanie ścisłe, na frazy

Precyzowane na ściśle określone wraz z klientem pojedyncze frazy kluczowe. Zazwyczaj liczba fraz jest z góry ustalona i ograniczona. Frazy określają grupy produktów, usług, branże przemysłu itp. ściśle skojarzone z działalnością firmy. Wybrane frazy wskazują grupę produktów, nie wskazując jednocześnie na nazwę konkretnego produktu jakiegoś producenta.

Rozliczenie za frazy

Koszt pozycjonowania pojedynczych fraz jest ustalany na podstawie ich konkurencyjności (występowania w serwisach konkurencyjnych do serwisu klienta) i trudności ich wypozycjonowania. Każdą frazę wyceniamy indywidualnie. Przykładowo słowo kluczowe "pozycjonowanie" będzie droższa niż fraza "pozycjonowanie opole", gdyż jej konkurencyjność w wyszukiwarce jest większa.

Taka forma pozycjonowania jest tańsza od zryczałtowanej kiedy pozycjonujemy małą liczbę fraz. Kiedy np. pozycjonujemy dwie frazy, należące do grupy trudnych, a tym samym droższych.

Za co płacę

Klient płaci wyłącznie wtedy, kiedy fraza uzyskała pozycję w obrębie pozycji płatnych.

Dajemy klientowi dowolność. Może sam wybrać płatność za uzyskane pozycje, na przykład:

 • od 1 do 10
 • albo tylko od 1 do 5
 • albo inaczej za 1 pozycję, inaczej za pozycje od 2 do 5 i jeszcze inna stawka za pozycje od 6 do 10

Dopuszczamy dowolne kombinacje.

Dla części fraz atrakcyjnymi pozycjami są także pozycje w drugiej i trzeciej dziesiątce wyników wyszukiwania. Dla fraz pozycjonowanych na pozycje większe od 10 stosujemy duże rabaty.

Pomiary pozycji wykonywane są najrzadziej 4 razy w miesiącu. Staramy się jednak przeprowadzać je częściej o ile wyszukiwarki pozwalają na to. Jeśli były 4 pomiary, to koszt pomiarowy ustalamy koszt miesięczny przez 4. Jeśli jednak pomiarów było więcej to koszt jednego pomiaru wynosi 1/n kosztu miesięcznego, gdzie n – liczba pomiarów w miesiącu.

Po pewnym czasie pozycjonowania serwisu określamy korzyści jakie klientowi przyniosło pozycjonowanie strony na wybrane frazy i ewentualnie, jeśli po analizie statystyk serwisu stwierdzimy, że należy zmienić frazy, robimy to.

Pozycjonowanie szerokie, Long Tail

Przedmiotem pozycjonowania jest wiele fraz, a działania nie mają na celu poprawiania pozycji pojedynczych fraz. Bardzo duża liczba fraz obejmuje frazy ściśle określające produkty, usługi firmy a dodatkowo frazy lub słowa kluczowe jedynie bliskoznacznie skojarzone z profilem działalności firmy.

Dla przykładu weźmy firmę z branży basenowej, dla której możemy wybrać frazy "basen, baseny, technika basenowa, projektowanie basenów" - jako bliskie branży ale jednocześnie "sporty wodne, relaks w wodzie, bicze wodne, sztuczna fala" - jako skojarzone do branży i oferty firmy.

W związku z nie kierowaniem działań na poprawę pozycji konkretnych pojedynczych fraz z grupy tego rodzaju pozycjonowania, wybieramy metodę rozliczania zryczałtowanego, którą opisano dalej.

Ten rodzaj pozycjonowania generuje obecnie najwięcej ruchu w serwisach internetowych, zwłaszcza handlu elektronicznego.

Pozycjonowanie szerokie wymaga od zlecającego zaufania. Zależy nam na długoterminowej współpracy z klientami, dlatego możemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań aby klient był zadowolony z ogólnej pozycji swojej strony www.

Rozliczenie zryczałtowane

W przypadku braku możliwości określenia realnego kosztu pozycjonowania pojedynczej frazy lub kiedy klient chciałby pozycjonować się na dużą liczbę fraz, stosujemy rozliczenie zryczałtowane.
Różnicą między pozycjonowaniem zryczałtowanym a pozycjonowaniem na frazy jest to, że klient może zrezygnować z usługi zaledwie z miesięcznym okresem wypowiedzenia, oraz że opłata za pozycjonowanie szerokie jest pobierana z góry za dany miesiąc.

Satysfakcja klienta

Jest to w tym przypadku najważniejszy czynnik. Co miesiąc klient otrzymuje raporty pozycji, które staramy się wykonywać jak najczęściej, tzn. nie mniej niż 4 razy w miesiącu. W tym przypadku nie ma ustalonych pozycji płatnych albo bezpłatnych. Klient sam określa czy uzyskiwane wyniki są dla niego satysfakcjonujące i jeśli uzna, że nie może rozwiązać umowę.

Dlaczego płatność z góry?

Pozycjonowanie stron rozpoczynamy już w pierwszym dniu po podpisaniu umowy i na początek wykonujemy:

 • analizę rynku i konkurencji (pierwsza wstępna analiza jest wykonywana przed podpisaniem umowy),
 • dobór fraz, także omawianych przed podpisaniem umowy,
 • optymalizację serwisu (SEO),
 • przygotowanie ewentualnych wytycznych dla właściciela serwisu jeśli jest to serwis często, aktualizowany,
 • pozycjonowanie fraz.

W przypadku pozycjonowania zryczałtowanego pobieramy opłaty z góry, gdyż od początku procesu ponosimy koszty czynności związane z promocją serwisu klienta, a nasze zyski w tym przypadku nie są rozłożone w czasie jak w przypadku pozycjonowania na frazy, gdyż klient może w każdej chwili rozwiązać umowę z zachowaniem jedynie miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Statystyki serwisu

Dodatkowo zakładamy dla klienta darmowe statystyki, dzięki którym będzie wiedział:

 • ile było unikalnych wejść do serwisu
 • ilu jest użytkowników nowych i powracających
 • ile było odwołań poszczególnych stron referujących do serwisu
 • z jakich innych serwisów lub wyszukiwarek były wejścia do jego serwis
 • z jakich ośrodków, miast, państw były wejścia do jego serwisu
 • jakie frazy były najpopularniejsze dla wejść do jego serwisu
 • jakie części serwisu były najczęściej odwiedzane
 • jakie są trendy liczby odwiedzających w miesiącu, tygodniu, dniu

Raporty pozycji

Pozycje przedstawiamy w postaci wykresu. Jeśli klient wybrał pozycjonowanie na frazy dołączamy raport z zaznaczeniem kosztów.

Bezpieczeństwo informacji

Zapewniamy zachowanie poufności informacji, które nie są dostępne publicznie i mogą wpłynąć negatywnie na wizerunek klienta. Nie publikujemy referencji i logotypów swoich klientów, notatek prasowych ani innych podobnych materiałów bez uprzedniego przyzwolenia i akceptacji ze strony klienta. Nie udostępniamy informacji handlowych, statystycznych, biznesowych i jakichkolwiek innych mogących naruszyć interesy klienta. Nie udostępniamy informacji o fakcie pozycjonowania.

Kodeks etyczny

Wszystkie działania podejmowane w celu promocji serwisu klienta w wyszukiwarkach wykonywane są z zachowaniem zasad Kodeksu Etycznego SEO, zasad które ustaliła organizacja IAB, a których przestrzegać zobowiązujemy się dobrowolnie. Skuszony obietnicami szybkiego wzrostu pozycji, mogą państwo zlecić pozycjonowanie osobie, która stosuje niedozwolone techniki pozycjonowania. Owszem wzrost pozycji jest natychmiastowy, jednak konsekwencje mogą być przykre. Należy do nich spadek pozycji na bardzo odległe miejsca na wiele miesięcy, a nawet wykluczenie serwisu z wyszukiwarki.

Cennik pozycjonowania

Cena pozycjonowania poszczególnych słów kluczowych uzależniona jest od stopnia ich konkurencyjności. Prosimy o przesłanie emaila (kontakt) ze wskazaniem przykładowych fraz lub adresu strony. Zaproponujemy frazy wartościowe dla państwa branży i przedstawimy ceny pozycjonowania najwartościowszych naszym zdaniem fraz.

- - - - - -

Pod adresem www.seo.mkdes.pl znajdziesz informacje poświęcone wyłącznie usłudze pozycjonowania stron.

- - - - - -

TAGI

Pozycjonowanie Łódź
Firma Oferta Portfolio Klienci Kontakt
Marek Kmiecik MKDES
Wiewiórczyn ul. Rzemieślników 1, 98-100 Łask k/Łodzi
tel.kom. 0 887 325 572
e-mail: biuro@mkdes.pl
GG: 1833622
Skype: mkdes.kmiecik
Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach
W ramach usługi Pozycjonowanie zapewniamy uzyskanie wysokich pozycji w wyszukiwarkach.
Tysiące odwiedzin miesięcznie - Twoja strona musi na ciebie zarabiać. więcej »
Projektowanie stron internetowych
Zapewniamy kompleksowe usługi w zakresie projektowania stron internetowych.
Oferujemy dobre ceny oraz wysokiej jakości projekty graficzne. Projektowanie stron internetowych opieramy na własnym oprogramowaniu stron FLEXI lub popularnym systemie CMS Joomla.
więcej »
Strony www CMS, Blogi
Łatwe tworzenie stron internetowych dla każdego. Samodzielnie twórz swoją stronę internetową. Łatwa obsługa i ogromne możliwości zapewni Joomla - najlepszy system CMS na świecie i Wordpress - najlepszy blog. System CMS to tworzenie stron internetowych we własnym zakresie.
więcej »
Tworzenie sklepów internetowych
Sklep internetowy seoNetShop. Nasze autorskie oprogramowanie sklepu internetowego. Zapewniamy utrzymanie, wsparcie i pomoc w rozwoju handlu w sieci internet. Zapewniamy tworzenie sklepów internetowych zoptymalizowanych dla wyszukiwarek internetowych.
więcej »Jeśli jesteś zainteresowany zleceniem usług do MKDES, prosimy abyś zapoznał się z działem
FAQ - pytania i odpowiedzi


Wybierz adres w sieci
Twojej strony internetowej. domeny »


Pomoc i poradniki


FAQ - pytania i odpowiedzi


Wybierz serwer wirtualny na Swoją stronę internetową lub pocztę. Umieszczaj zdjęcia, filmy, galerie, muzykę. hosting »
mkdes.pl © 2004-2013

BEZPIECZNA USŁUGA: nie pobieramy zaliczek, płatność po wykonaniu zlecenia !!!

Obsługujemy głównie klientów z miejscowości: Łódź i województwo łódzkie.